اشتـراک فضـای دیتاسـنتر (کولوکیشن)

اشتراک فضای دیتاسنتر (کولوکیشن)

ایجاد بستر لازم برای حضوری ماندگار، همیشه در دسترس و با کیفیت بر روی اینترنت، نیازمند سرمایه‌گذاری‌های کلان مالی و انسانی بوده و برای شرکت‌های نیازمند به این گونه خدمات، به هیچ عنوان توجیه اقتصادی نخواهد داشت، چرا که تاسیس و راه‌اندازی یک مرکز داده (Data Center) حرفه‌ای با تمامی امکانات جهت اتصال با کیفیت به شبکه بین‌المللی اینترنت و یا شبکه ملی اطلاعات (اینترانت) کاری بسیار زمان‌بر و پر‌هزینه است. نکته مهم‌تر اینکه حضوری مداوم بر روی اینترنت، نیازمند دارا بودن سازوکارهای مقابله با حملات اینترنتی در ابعاد بسیار بسیار گسترده (DDoS) و همچنین در اختیار داشتن نیروهایی کارآزموده و متبحر جهت جلوگیری از انواع نفوذهای اینترنتی خواهد بود.

رسپینا برای حل این مشکل و با هدف جلوگیری از خروج ترافیک غیر ضروری از کشور، اقدام به ارائه سرویس کولوکیشن (Colocation) در فضای مرکز داده اصلی خود نموده است. این سرویس با فراهم آوردن فضای مجهز به امکانات پیشرفته‌ امنیتی به شرکت‌ها و سازمان‌ها این امکان را می‌دهد که با کمترین هزینه، سرورها و تجهیزات خود را در مکانی مناسب قرار دهند و نگران پشتیبانی و نگهداری سرورهای خود نباشند.

آپ‌تایم بالا و تضمین پایداری

تضمین دسترسی ۷/۲۴ مشتریان به سرورها با ارتباط بر روی ۲ درگاه ۱۰ گیگابیتی و اتصال فیبر نوری به اتاق داده‌های کشور در ارتباطات زیرساخت

سیستم مانیتورینگ پیشرفته

ارائه پنل جهت مانیتورینگ و امکان بررسی دقیق و مانیتور کردن میزان مصرف توسط مشتریان

امنیت کامل

تامین امنیت محیطی و فیزیکی تجهیزات مشتریان با استفاده از راهکارهای ۲۴ ساعته کنترل دوربین‌های مداربسته و سامانه‌های احراز هویت

پشتیبانی شبانه‌روزی

ارائه خدمات پشتیبانی فنی به صورت شبانه‌روزی و ایام تعطیل توسط نیروهای متخصص و مرکز عملیات شبکه رسپینا

کاهش هزینه

کاهش هزینه‌های مربوط به راه‌اندازی، مدیریت و نگهداری سرورها و سایر تجهیزات و تامین نیروهای متخصص

تامین نیروی برق دائم

تأمين بی‌وقفه برق از سه منبع مستقل (برق شهر، ژنراتور، UPS)

این سرویس مناسب چه سازمانی‌هایی است؟

سرویس کولوکیشن مناسب ‌کسب‌وکارهای آنلاین، خبرگزاری‌ها، وزارتخانه‌ها و به طور کلی سازمان‌هایی است که نیاز به حضور ۲۴ ساعته، باکیفیت و امن بر روی اینترنت یا اینترانت داشته و به دنبال راهکاری مطمئن، پایدار و مقرون ‌به ‌صرفه هستند. این سرویس به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد که وظیفه نگهداری و پشتیبانی از سرورهایشان را برون‌سپاری کرده و بر تجارت و اهداف اصلی کسب‌وکارشان تمرکز کنند.

چرا سرویس کولوکیشن رسپینا بهترین انتخاب است؟

سرویس اشتراک فضای دیتاسنتر رسپینا، با استفاده از فضای مجهز به امکانات پیشرفته امنیتی، تهویه هوا، کنترل رطوبت، فضای اختصاصی سرورها، تامین برق اضطراری و کلیه ملزومات بر اساس آخرین استانداردهای جهانی، به شرکت‌ها و موسسات این امکان را می‌دهد تا سرورها و تجهیزات خود را در مکانی مناسب نگهداری نمایند.

برترین‌ سازمان‌ها از ۶۰ صنعت مختلف به رسپینا اعتماد کرده‌اند

بیش از ۸۶ سازمان از سرویس اشتراک فضای دیتاسنتر (کولوکیشن) رسپینا استفاده می‌کنند.